Uztura speciālistes un fitnesa treneres Andas Radziņas ieteikumi

Vai treniņu dienās ir jāēd vairāk? Ja jā, cik daudz papildu kaloriju jums vajadzētu patērēt?

Treniņu dienā cilvēks patērē ap 3200 kalorijām, bet, strādājot birojā, ap 1800 kalorijām – tā ir ļoti liela starpība. Četras dienas nedēļā ēst divreiz vairāk nekā pārējās dienās ir grūti un neērti. Labāk sešās no septiņām nedēļas dienām noturēt vidēji 2800 kalorijas un ievērot sabalansēta uztura pamatprincipus. Ja pēc trim nedēļām novērojams progress pareizajā virzienā, izmaiņas nav nepieciešamas.

Ko ēst pirms treniņa?

  • Pirms treniņa nepieciešams uzņemt ogļhidrātus. Lai organisms būtu enerģijas pilns, šāda veida maltīti nepieciešams ieturēt 2 līdz 3 stundas pirms fiziskās slodzes. Pirms fiziskās slodzes izvairies no tādiem produktiem, kas satur taukus, olbaltumvielas un šķiedrvielas.
    Ko ēst pēc treniņa?
  • Kad aizvadīts kārtīgs treniņš, laiks atjaunot enerģiju ar pareizas maltītes palīdzību. Fizisko aktivitāšu laikā organisms zaudē ne tikai enerģiju, bet arī šķidrumu. Pirmais likums pēc treniņa ir ieturēt maltīti 30 līdz 60 minūtes pēc fiziskās slodzes. Lai organisms atjaunotu patērēto enerģiju, pēc slodzes nepieciešams lietot tādus produktus, kas satur daudz olbaltumvielu un ogļhidrātu, piemēram, vīnogu vai dzērveņu sula, zivis, biezpiens, kartupeļi, rīsi, augļi un dārzeņi.

Saistītie raksti

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.