Kā remdēt izsalkumu zaudējot svaru?

Vai esiet ievērojis kādu diētu, mēģinājis samazināt svaru vai izmēģinājis NUTRILESS diētu? Bet dažreiz jūtiet arī izsalkumu? Vai meklējat veidus, kā to remdēt? Centīsimies atbildēt uz jūsu jautājumiem.

 

Lasīt vairāk: Kas ir NUTRILESS metode svara samazināšanai un kontrolei?

 

Bads un ēstgriba?

Bads un ēstgriba nav viens un tas pats. Bads ir ķermeņa fizioloģiskā reakcija uz barības vielu trūkumu. Tas izpaužas kā vēdera burkšķēšana, nepatīkamas sajūtas kuņģī, var rasties reiboņi un kopējs ķermeņa vājums. Apetīte ir emocionāla reakcija, kas nozīmē, ka mēs gribam ar ēdienu gūt pozitīvus iespaidus vai neitralizēt negatīvas emocijas: bailes, vientulību, garlaicību, skumjas, nogurumu. Patiesībā apetīte ir nepatiess izsalkums.
Iemācies atšķirt vienu no otra ar vienkāršu paņēmienu. Pajautā sev: “Vai es tiešām gribu ēst?” Ko es iegūšu no ēdiena: prieku, enerģiju vai vienkārši apēdīšu ko lieku? Ja tevi māc šaubas par to, vai tiešām esi izsalcis, atrodi sev darbu, kas novērsīs domas no ēdiena. Pārslēgt uzmanību ir lielisks veids, kā piemānīt apetīti.

 

Izmantojiet „ābolu triku“!

Kad domājat, ka esat izsalcis un diētas laikā vēlaties kaut ko ēst, pajautājiet sev: “Vai es tiešām šobrīd gribētu ēst ābolu?” Ja atbilde ir “nē”, jūs vienkārši sajūtat apetīti. Ja atbilde ir apstiprinoša, tā var būt bada pazīme. Šajā gadījumā rūpīgi plānojiet pārtraukumus starp ēdienreizēm, un dzeriet ieteikto ūdens daudzumu, lai nejustos izsalcis.

 

Garlaicīgi?

Vai esat pamanījis, kad jūtot garlaicību, jūs bieži sākat justies arī izsalcis? Vai jūs skatāties emocionālu filmu? Vai jūtaties nomākts? Šādos brīžos ir nepieciešams kontrolēt sevi un saprast, ka vēlme ēst ir tikai citu sajūtu sekas. Šajā gadījumā vislabāk ir meklēt citas aktivitātes, piemēram: dodieties pastaigā, parunāt ar kādu draugu vai pa tālruni, veikt mājas darbus.

 

Vai izjūtat stresu?

Mūsu dzīves ritms izraisa diezgan daudz stresa. Bet tas savukārt veicina nepārdomātu ēdiena izvēli. Kad izjūtat stresu, jūs kļūstat mazāk izvēlīgs attiecībā uz to, ko ēdat. Atkal, lai no tā izvairītos, ir jājautā sev, vai jūs tiešām jūtaties izsalcis, kā arī jāplāno un jāievēro pareizs ēšanas režīms.

 

Vai jūs jūtaties izsalcis pat pēcpusdienā?

Tuvojas plkst.15:00 un vai jūs sajūtat izsalkumu, kas traucē jums iesaistīties citās aktivitātēs? Šis ir laiks, kad jūs varat pieņemt vissliktākos lēmumus! Lai no tā izvairītos, maltītes ir jāplāno iepriekš, un ap pulksten 14:00 – 15:00 jāēd silts ēdiens. Ieteikumi, kā plānot ēdienreizes dienai, ir atrodami šeit.

 

Vai jums ir kādi jautājumi?

Pievienojieties mūsu facebook grupai vai lapas apakšā aizpildiet jautājuma veidlapu!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.