Kā neatgūt zaudētos kilogramus

Svara zaudēšana parasti nav nepieņemams izaicinājums, vienkārši nepieciešama pareiza motivācija un kaloriju korekcija. Grūtāk ir atbrīvoties no papildu kilogramiem veselīgi un nekaitējot veselībai, un vēl grūtāk ir saglabāt sasniegto rezultātu.

Svara zaudēšana parasti nav nepieņemams izaicinājums, vienkārši nepieciešama pareiza motivācija un kaloriju korekcija. Grūtāk ir atbrīvoties no papildu kilogramiem veselīgi un nekaitējot veselībai, un vēl grūtāk ir saglabāt sasniegto rezultātu.

Uztura speciālistes un fitnesa treneres Andas Radziņas ieteikumi, kā rīkoties, lai veiksmīgi zaudētie kilogrami atkal neatgrieztos:

1. Izstrādāt veselīga dzīvesveida paradumus.

2. Uzstādīt jaunos ieradumus kā dzīves veidu.

3. Neatpūtieties uz lauriem – ideālā svara sasniegšana nav jūsu galvenais mērķis.

4. Uzstādiet jaunus izaicinājumus – palieliniet sporta slodzi, stipriniet muskuļus, piedalieties amatieru sporta sacensībās, iesaistieties fiziskās aktivitātēs.

Zemāk uzskaitītas arī tipiskās kļūdas, kas izraisa svara atgriešanos, bieži ar uzviju:

  • Pirmkārt– īsā laikā zaudējot pārāk daudz ķermeņa masas kilogramu, tiek zaudēta arī muskuļu masa. Arī vielmaiņa palēninās. Iegūstat papildus taukaudus, un tie uzkrāsies muskuļos, tāpēc jūs ķermeņa svars būs 80 kg un vairāk, iepriekšējo 70 kg vietā.
  • Otrais – dienas ēdienreižu režīma ignorēšana. Bieži vien cilvēki pārtrauc ēšanas režīmu – viņi bieži ēd uzkodas, domājot, ka visas kalorijas sadedzinās sporta zālē. Tā ir kļūda. Pat labākie sporta veidi nedos rezultātu, ja neēdīsiet mēreni un joprojām izvēlēsities sliktas kvalitātes ēdienu.
  • Trešā, bet arī ļoti nozīmīgā kļūda ir pārtraukumi sportā. Jūs varat apzināti pārtraukt fiziskās aktivitātes kad esat atvaļinājumā, esat slims vai trauma. Tomēr, ja jūs brīvprātīgi vai veselības problēmu dēļ izvairieties no sporta, atcerieties – jums ir nepieciešams patērēt mazāk ogļhidrātu. Tiem jābūt ierobežotiem pie zemām fiziskām aktivitātēm.
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.