9 uztura speciālista padomi kā tievēt pareizi

Ja esat nolēmis atbrīvoties no nevēlamajiem kilogramiem, un ap vidukli izveidojusies jau prāva tauku “riepiņa”. Tad svarīgi uzklausīt uztura speciālistes un fitnesa treneres Andas Radziņas ieteikumus.

1. Pēc iespējas mazāk diskomforta

Svara samazināšanas process ir rezultatīvs, kad cilvēks ir tam noskaņojies un pieņem to kā sava dzīvesveida maiņu. Ir svarīgi, lai uzstādītais rezultāts un kā to panākt būtu pēc iespējas tuvāk ikdienas dzīvei, lai jūs justu pēc iespējas mazāk diskomforta.

2. Tas turpināsies visu mūžu

Zaudējot svaru, tiek zaudēti ne tikai tauki, bet reizēm arī muskuļu masa. Kad svars atgriežas, atjaunojas taukaudi. Tāpēc, zaudējot svaru, jāapzinās, ka tas, ko es sāku, ir jāturpina visu laiku, jo svara zaudēšana uz muskuļu rēķina ļoti kaitē ķermenim.

3. Ēšanas režīms

Viens svarīgs brīdis ir zināt, kad šodien ēdu, citiem vārdiem sakot, plānot ēdienreizes laikus. Katru dienu nav nepieciešams vienāds ēdienreizes laiks – darba dienās tas var būt vienāds, nedēļas nogalēs var būt atšķirīgs.

No rīta ir svarīgi ēst pirmās divas stundas pēc pamošanās un pēc tam pielāgot pārējo ēdienreižu laikus. Ir svarīgi, lai intervāli starp ēdienreizēm būtu līdzīgi. Starp ēdienreizēm var dzert ūdeni vai tēju, bet starp ēdienreizēm nevajadzētu našķoties. Šīs uzkodas starp ēdienreizēm nesabalansē gremošanas sistēmu un neļauj organismam normāli regulēt izsalkuma un sāta sajūtu.

4. Pārtikas daudzveidība

Pārtikai vajadzētu būt pēc iespējas daudzveidīgākai, ikdienas uzturā iekļaujot svarīgus produktus no visām 5 pārtikas grupām (Pirmā 40% – graudaugi, maize un kartupeļi, otrā 35% – augļi, ogas un dārzeņi; trešā 10% – piens un piena produkti; ceturtā 10% – gaļa un zivju produkti, piektā 5% – pārtikas produkti, kas satur daudz tauku un cukura).

5. Fiziskās aktivitātes

Tikai ievērojot diētu, pareizi notievēt nav iespējams, jo jāmaina tauku – muskuļu masas proporcijas. Tievēšanu vajag apvienot ar fiziskām aktivitātēm. Tās uzlabo vielmaiņu, izvada ārā toksīnus un dedzina liekās kalorijas!

6. Svētkus vajag svinēt

Mainot savu dzīvesveidu gan ēdiena, gan fizisko aktivitāšu ziņā, nedrīkst pārņemt doma: kad tas viss beigsies, es nezinu, vai to izturēšu. Jums jānoskaņojas – viss ir labi, es noteikti varēšu. Arī fiziskajām aktivitātēm jāsniedz prieks un lai tās ir reāli izpildāmas.

Vājēšanas procesā nevajag baidīties svinēt dzimšanas dienas vai piedalīties svinībās. Svētki beidzas, un mēs atgriežamies atkal ikdienas dzīvē.

7. Ēst ar prieku

Vēl viens noteikums ir radīt vidi ēdiena baudīšanai. Televizors ir jāizslēdz un tālrunis jānovieto tālāk. Pēc katra apēstā kumosiņa noliec uz brīdi malā dakšiņu un nazi. Šī atkāpe no ritma mazina apetīti. Jums ir jājūt ēdiena garša neatkarīgi no tā, vai ēdat ēdienu, kas jums ir nepieņemams. Ēšanas laikā smadzenēs rodas labsajūta un izdalās hormons – dopamīns, ko organisms interpretē kā baudu.

Kad mums nav bada sajūtas, un ir apmierinātība ar ēdienu, kas mūsu ķermenī ģenētiski ieprogrammēta, tā jādod tālāk smadzenēm. Kad galva ir aizņemta ar citām darbībām, citu informāciju, gandarījumu, diemžēl, mēs nesaņemam. Pēc tam, kad esmu apēdis pat savu parasto porciju, pēc dažām minūtēm rodas doma: es gribu saldu, es gribu skābu, es gribu kaut ko it kā… Vēders jūtas pilns, bet rodas vēlmes.

Sāta sajūta ir ļoti atkarīga no ēšanas ātruma. Ēdiet lēnām, izbaudot katru kumosu. Ēdot steigā, nebūs tāda efekta, tāpēc pavisam drīz atkal gribēsies ēst. Pasēdiet pie galda pēc maltītes vēl 15 minūtes, tā tu dosi sev laiku izjust sāta sajūtas iestāšanos.

8. Dzeriet ūdeni, kad vien vēlaties

Jums vajadzētu dzert ūdeni, kad jūs to vēlaties: pirms un pēc ēšanas, ēšanas laikā. Ir svarīgi dzert nepieciešamo ūdens daudzumu.

9. Viegli kontrolēt līdz 2 kg

Pašā notievēšanas procesā viens no uzdevumiem ir zināt, kur jāapstājas. Manam veselīgam jeb komforta svaram, nav obligāti jāatbilst manam ideālajam svaram. Nākotnē, kad tas būs sasniegts, pāris reizes nedēļā vajadzētu kāpt uz svariem un pārliecināties, ka svars nepalielinās vairāk kā par 2 kilogramiem. Tas ir signāls, ka atkal kaut kas jādara, lai atgūtu sava komforta svaru. 2 kilogrami – tas ir ļoti viegli kontrolējami.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.