Dietologi pastāvīgi cenšas palīdzēt cilvēkiem atrast arvien ērtākus veidus, kā zaudēt svaru un kontrolēt to. Viens no tiem ir nesen kļuvusi populārā un daudzu zvaigžņu iecienītākā 5:2 diēta.

Ķermenis zaudē svaru, kad ar pārtiku uzņemam mazāk kaloriju, nekā ķermenis patērē. Šajā diētā rekomendē ēst regulāri – 5 reizes dienā , bet vienlaikus mazās porcijās, kas ir apmēram tik daudz, cik var ietilpt 200 ml glāzē.

Šī diēta ir ēšanas režīms, kura pamatā ir zelta likums – uzņemt mazāku kaloriju daudzumu, nekā organisms patērē. Gan pieci, gan divi šajā diētas skaitļu kombinācijā apzīmē dienas un atspoguļo metodes būtību:

5 dienas nedēļā normāli ēst (sievietes uzņem līdz 2000 kcal ar uzturu bet vīrieši – 2400 kcal); bet 2 atslodzes dienās (ne pēc kārtas) – kaloriju daudzums ir samazināts līdz 25% – 500 kcal dienā sievietēm un 600 kcal vīriešiem.

Šīs diētas šarms slēpjas tā vienkāršībā. Un to ievērot ir viegli, jo samazinātas ēdiena kalorijas jāierobežo tikai divas dienas nedēļā. Protams, kad kaloriju daudzums tiek samazināts līdz 500 kcal dienā, pārliecinieties, ka jūsu ķermenis ar ēdienu uzņem visas nepieciešamās vielas – vitamīnus, minerālvielas, šķiedrvielas, olbaltumvielas utt.

Šis diezgan liberālais ēšanas režīms ir lieliski savienojams ar Nutriless produktiem. Ja jūsu mērķis ir samazināt un kontrolēt vēlamo vai jau sasniegto svaru – 2 dienas nedēļā ēdiet garšīgus un viegli pagatavojamus Nutriless produktus. Šajā gadījumā labāk izvēlēties ļoti zemas kalorāžas produktus – Nutriless zupas vai kokteiļus.

Jā – ar 5 ēdienreizēm dienā uzņemsiet nedaudz vairāk par 500 kcal, bet ķermenis saņems pietiekami daudz un arī visas nepieciešamās barības vielas. Citās (atlikušajās 5) dienās vismaz dažas dienas ēdienreizes arī aizstājiet ar Nutriless produktiem – jūs patērēsiet vēl mazāk kaloriju.

Vairāk par ļoti zemas kalorāžas produktiem produktiem var atrast šeit.

Svara kontrole ir pareizais ceļš uz ideāli proporcionālu, veselīgu un skaistu ķermeni un uz veselīgāku dzīvi. Ir pierādīts, ka atbrīvošanās no liekā svara samazina problēmas ar paaugstinātu asinsspiedienu, holesterīna līmeni asinīs un jutīgumu pret insulīnu.